Vyjádření vedení FŠ k nedohrání mistrovského utkání mladší přípravky FŠ Velký Osek – AFK Pečky

Velice mne celá situace mrzí a je pro mne ponaučením do budoucna. O souběhu utkání byli oba trenéři upozorněni týden dopředu. Dalo se to řešit změnou termínu utkání na jiný den, nebo utkání začít o 15 minut dříve. Ze stany AFK Pečky toto bylo zamítnuto. Všichni zúčastnění věděli, že se tedy utkání o něco zkrátí a že v 18:00 hod. bude moci na hřišti začít mistrovské utkání starších žáků v krajské soutěži FŠ Velký Osek – Straky/Všejany. Rozhodčímu utkání starších žáků jsme informaci o konci utkání v 18:00 hod. sdělili.

Bohužel hosté se k utkání dostavili pozdě. Ještě v 17:00 hod. přijížděli na stadion. Utkání začalo v 17:05 hod. a včetně  přestávek bylo jasné, že skončí déle než v 18:10 hod. Jako hlavní pořadatel utkání starších žáků jsem v 17:55 hod. vyzval účastníky utkání, aby dle dohody v 18:00 hod. skončili. Jelikož tak nehodlali učinit, tak jsem v 18:02 hod. začal odklízet jejich branky. Důrazně se ohrazuji nad slovy trenéra soupeře, že jsem byl vulgární vůči zúčastněným. Kdo mne za třicet let působení ve fotbale zná, tak dobře ví, že se tak nechovám a vulgární výrazy nemám ve svém slovníku. Snažil jsem se všem vysvětlit, že oba trenéři před utkáním věděli, že v 18:00 hod. skončí a opustí hrací plochu. Trenéři starších žáků se celé události nezúčastnili, jelikož byli dávno před tím na střídačce připraveni ke svému utkání, která byla od hřiště utkání mladších přípravek vzdálena napříč hřiště.

Závěrem chci zopakovat, že se nikdo vulgárně nechoval, došlo pouze na výměnu názorů, možná zvýšeným hlasem, ale vždy se snahou upozornit, že utkání krajské soutěže pod dozorem delegovaného rozhodčího má přednost, a že oba trenéři o tom věděli, ale nerespektovali dohodu, kterou jsme měli.

Ponaučením pro mne je, že pokud tato situace nastane znovu, tak budu trvat na přeložení jednoho utkání a nebudu spoléhat na nějaké slovní dohody.

Martin Koška
předseda spolku